Miniony poniedziałek rozpoczęliśmy wyjątkowo. W restauracji Eureka, mieszczącej się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, spotkaliśmy się w gronie przedsiębiorców, dla których w biznesie ważne jest przestrzeganie określonych zasad i wartości. Tym samym zainicjowaliśmy cykl spotkań networkingowych przy pysznej kawie i śniadaniu. Odbywać się będą przynajmniej raz w miesiącu. Wszystkim, którzy tak aktywnie spędzili z nami ten poranek, serdecznie dziękujemy!

Wiemy, że poniedziałek nie należy do najbardziej lubianych dni tygodnia, dlatego postanowiliśmy tak go zaplanować, aby dał inspirację na cały tydzień pracy.

Nowe relacje biznesowe
Trzeba przyznać, że dopisała nie tylko frekwencja. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie uczestniczyli w poszczególnych etapach spotkania. A warto zaznaczyć, że zaczęliśmy naprawdę wcześnie – pierwsi przedsiębiorcy pojawili się w PPNT tuż po godzinie 7.00 rano. Po rejestracji uczestników wystartowaliśmy. Ireneusz Osiński, gość specjalny, wraz z organizatorami spotkania – Krzysztofem Ciułą z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” oraz Janem Trzcińskim, założycielem programu „Firma z zasadami”, powitali przybyłych właścicieli firm.

Po co ten networking?
W atmosferze sprzyjającej wymianie doświadczeń Ireneusz Osiński wystąpił z prezentacją „Sukces to relacje, czyli kilka słów o brakującym ogniwie w biznesie”. Wszyscy przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się, na czym polega networking, jak się do niego przygotować i dlaczego otwartość na nowe relacje w biznesie jest taka ważna. Uzyskaliśmy również sporo cennych informacji na temat tego, jak maksymalnie wykorzystać tego typu spotkania i jaką moc ma opowieść w prezentowaniu swojego biznesu innym osobom.

Intensywna sesja networkingowa
Po części oficjalnej rozpoczął się intensywny networking. Każdy przedsiębiorca miał zaledwie 60 sekund, by zaprezentować pozostałym, czym zajmuje się jego firma, jakie ma doświadczenia i z jakimi wyzwaniami się aktualnie mierzy. Zadanie wcale nie takie proste, bo minuta to naprawdę mało! Okazało się jednak, że każdy uczestnik z sukcesem sprostał temu zadaniu. Po nim rozpoczęły się rozmowy indywidualne między przedsiębiorcami, które zaowocowały nowymi znajomościami, wymianą wizytówek i wstępnych deklaracji współpracy. Nie tylko dla Gdynian! Ostatni uczestnicy spotkania opuścili mury PPNT około godziny 11.00 – wszyscy w poczuciu doskonale wykorzystanego czasu. Podczas networkingu okazało się, że odwiedzili nas nie tyko przedsiębiorcy z Gdyni czy Gdańska, ale także z Wejherowa, Jastarni, Żukowa a nawet z Elbląga! To dowód na to, jak ważne są takie spotkania i że bez nich dzisiaj trudno pozyskiwać nowe biznesowe kontakty. 


 

Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy i obiecujemy, że wkrótce kolejne spotkanie networkingowe w takiej formule. Śledźcie nas na Facebooku i zaglądajcie na naszą stronę internetową: www.firmazzasadami.pl
Do zobaczenia!

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz