Kapituła Programu "Firmy z zasadami"

Kapituła Programu „Firmy z zasadami” to zespół składający się z przedstawicieli Organizatorów Programu – osób powszechnie szanowanych, decydujących w sprawie przyznania certyfikatów przedsiębiorcom ubiegającym się o to prestiżowe wyróżnienie.


Członek Kapituły może posługiwać tytułem Członka Kapituły zarówno w kontaktach krajowych, jak i zagranicznych przez okres pełnienia funkcji Członka Kapituły. Przewodniczący Kapituły może zaprosić do udziału w pracach tzw. Honorowych Członków, czyli osoby bądź różnego rodzaju instytucje, które w jego opinii mogą przyczynić się do wzrostu świadomości w zakresie etyki i odpowiedzialności w biznesie.


Kapitułę Programu „Firma z zasadami” stanowi 5 członków z różnych dziedzin życia oraz odmiennych pasjach. Elementem, który łączy te osoby jest wiara w słuszność istniejącej inicjatywy oraz potrzeba tworzenia i rozwijania przyjaznego środowiska biznesowego w myśl hasła „pozytywne nastawienie i bycie pomocnym”.

Jan Trzciński
Przewodniczący Kapituły Programu
Jan Trzciński

Twórca fundacji „To co najważniejsze” i pomysłodawca Programu „Firma z zasadami". Doświadczony przedsiębiorca z Trójmiasta działający w branży oprogramowania. Ukończył Energetykę na Politechnice Gdańskiej i MBA na Uniwersytecie Gdańskim. Współtworzył, zarządzał i rozwinął innowacyjną firmę PROGMAN S.A. od działalności gospodarczej aż po spółkę akcyjną. Obecnie współzarządza spółką z o.o. oraz skupia się na działalności społecznej. Prywatnie – żonaty, ma czwórkę dzieci. Promuje wartości chrześcijańskie.

Małgorzata Bujnik
Małgorzata Bujnik

Ukończyła Handel Wewnętrzny kierunek Organizacja i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 1992 roku. Po studiach brała udział wraz z profesorem Januszem Beksiakiem w badaniach nad reformą szkolnictwa średniego i wyższego w Polsce. Od 23 lat jest prywatnym przedsiębiorcą. W latach 1993-2005 roku współtworzyła biuro tłumaczeń Adam Translations. Od 2005 r zarządza firmą reklamową At Work Sp. z o.o. która realizuje projekty związane z brandingiem firm i produktów oraz projektowaniem obiektów wystawienniczych i muzealnych. Prywatnie mama dwójki studentów, babcia 5-cio letniej Julii. Od lat zaangażowana w ruchy odnowy Kościoła. Zapalona rowerzystkach, żeglarka i podróżniczka.

Jolanta Wyżychowska
Jolanta Wyżychowska

Absolwentka Politechniki Gdańskiej wydziału Zarządzania i Marketingu, ukończyła studia podyplomowe na PG z Zarządzania Projektami, odbyła wiele szkoleń z zakresu efektywnych technik sprzedaży i zarządzania zespołem. Współzarządza dwoma spółkami informatycznymi. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci.

Patryk Strzelecki
Patryk Strzelecki

Informatyk i programista. Absolwent Akademii Morskiej oraz Politechniki Gdańskiej. W swojej działalności zawodowej związany z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w ramach którego zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych systemów i aplikacji informatycznych.

Krzysztof Ciuła
Krzysztof Ciuła

Coach oraz trener efektywności od 2012 roku. Od 2002 roku pełni funkcje managerskie w instytucjach IT, finansowych, szkoleniowych oraz usługowych. Kwalifikacje jako coach zdobył w LMI Polska, która jest częścią założonej w 1966 roku w USA przez Paula J. Meyera organizacji Leadership Management International. Jego pasją zawodową jest inspirowanie ludzi do pozytywnej zmiany. Lider Edukacji finansowej „Crown" oraz inspirator działania Duszpasterstwa Przedsiębiorców i pracodawców na Pomorzu.