05 grudzień 2021

Dobre wychowanie - Czas oczekiwania Świąt... w Rodzinie

Dobre wychowanie - Czas oczekiwania na Święta ... w Rodzinie. 

Dla wierzących Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania. Oczekiwania na narodziny Jezusa. Na wspólną kolację wigilijną. Na czas spędzony z najbliższymi. To faktycznie wyjątkowy czas dla wszystkich chrześcijan, wyjątkowy dla Rodzin. Ma to być czas radości. Z założenia. Jak radujemy się co roku obchodząc urodziny nasze i naszych bliskich, przyjaciół. Cieszymy się, że są z nami. Tak i Boże Narodzenie to Radość z Obecności Boga na Ziemi, Emmanuel – Bóg z Nami. Czas oczekiwania jest i miły, i trudny jednocześnie. Nawet my dorośli mamy z tym kłopot. Ale warty swego wysiłku. Warty wyrzeczeń, które podejmujemy w czasie Adwentu. Warty refleksji, dzięki którym zdajemy sobie sprawę na jak wielkie wydarzenie oczekujemy, Kim jesteśmy w chwili obecnej i dokąd zmierzamy...

09 wrzesień 2021

Co oznacza brak uchwały Sądu Najwyższego dla „Frankowiczów” ?

Dla nas, lub naszych znajomych posiadających kredyt frankowy, poniższy artykuł jest lekturą obowiązkową !             

W dniu 2 września 2021 r., Sąd Najwyższy zamiast wydania długo wyczekiwanej uchwały (w sprawie o sygnaturze III CZP 11/21), mającej na celu ujednolicenie orzecznictwa w sprawach kredytów „frankowych” (wydanie uchwały było pierwotnie planowane na marzec 2020 r., następnie odroczone na kwiecień 2020 r., i następnie na maj 2020 r.), zajął się wyłącznie swoimi problemami organizacyjnymi. Po kilku godzinach narad SN wydał postanowienie, w którym zwrócił się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z kilkoma pytaniami dotyczącymi możliwości orzekania przez ten Sąd, z uwagi na wskazane w zapytaniu wątpliwości co do prawidłowości powoływania sędziów

09 styczeń 2021

Nowy projekt "Pokażmy siłę inwestorów Energa"

 

     W ostatnich kilkunastu latach wiele spółek wychodziło z GPW - akcjonariusze większościowi wykorzystywali przepisy prawne umożliwiające skup akcji (mając 90%, a teraz 95% spółki) po bardzo niskich cenach, nie odzwierciedlających rzeczywistej wartości spółek. Robiły to zazwyczaj małe i średnie komercyjne spółki, obecnie robi to samo PKN Orlen.  Postanowiliśmy coś z tym zrobić !

31 sierpień 2021

Sztuka wychowania

   Sztuka Wychowania to umiejętne przycinanie gałązek w krzewie. Każdy ogrodnik wie, że nie przycinane gałązki w końcu dziczeją a ich owoce stają się małe i kwaśne, w końcu całkiem zanikają.

18 lipiec 2020

Oblicz ile możesz odzyskać z kredytu frankowego !

Jak obliczyć nadpłatę kredytu frankowego, którą można potencjalnie odzyskać od banku?

Jeśli spłacasz kredyt „we frankach”, to z pewnością zastanawiasz się jak obliczyć nadpłatę rat, którą można potencjalnie odzyskać od banku.

Zapytaliśmy radcę prawnego Adriana Kessler, specjalizującego się w sprawach kredytów frankowych, prowadzącego kancelarię w Gdańsku (https://kessler-kancelaria.pl), jak wykonać takie obliczenia.

Strona 1 z 41