Wychowanie - Absolutnie NIEpozytywne

Wychowanie - Absolutnie NIEpozytywne.

Będzie NIEmiło! Żadnej „ dobrej energii” i „pozytywnego myślenia”! Trzeba realnie spojrzeć na to co widać, słychać i czuć… w Rodzinie, w Społeczeństwie. Należy otrząsnąć się w końcu z tej new ageowskiej hipnozy i rozejrzeć się wokół siebie. Same zamki na piasku! Domy NIEszczęśliwe budowane bez fundamentów. Dzieci i Młodzież w rozpaczy, w bezsensie a Rodzice zajęci wystawianiem zdjęć, oczywiście radosnych i „pozytywnych”, na FB i tym podobnych stronach.

Widzę wiele, także od środka. Pewnie każdy z nas pamięta z bajek moment zamiany dyni w karetę, a brudnej sukienki w piękną kreację. Jednak to nadal jest dynia i podarty łachman. O północy wraca do swojej prawdziwej formy. Podobne sytuacje oglądam w Rodzinach, w naszym zaczarowanym przez media i różnego rodzaju filozofie, społeczeństwie. Ludzie żyją w iluzji, która jest obecnie modą i trendami. Karmią się byleczym i byle jak żyją. Nawet jeśli na zdjęciach uśmiech a w dłoni dyplom kolejnych studiów ...  

A ja rozmawiam z kolejną kobietą, płaczącą i zdruzgotaną, bo córka w depresji a kilkuletni syn nadal się moczy w nocy. Na FB oglądałam Ją myśląc, że to zwycięzca, że sukces, że szczęście pełne w Domu… A tutaj Home nie ma wcale, a reszta leży wołając o pomoc.. To nie tylko jeden przypadek. Wiele podobnych.

Niestety większość obecnie woli zapłacić za Dobre Wychowanie psa niż za Dobre Wychowanie dziecka swojego. Przykro mi ale to częsta PRAWDA. Jest moda na psy i ich wizerunek, wizerunek z psem, często ubranym lepiej niż niejedno dziecko. Brak „mody” na wychowanie, raczej przechowuje się dzieci. Może nawet przechowywane są w pięknych okolicznościach, bo przecież „dobrze” jest wystawić takie zdjęcie.. gdziekolwiek. Ale są tylko przechowywane. Zainteresowanie nimi jest tylko powierzchowne. Nie ma relacji. Albo są bardziej koleżeńskie niż Rodzicielskie. A Dziecko potrzebuje BEZPIECZEŃSTWA od RODZICÓW a nie kolejnej koleżanki. Sama polecam i wypracowuję przyjaźń w domach, ale zawsze w autorytecie Rodzica do Dziecka i Dziecka do Rodzica. W Domu powinno się mieć najbliższych przyjaciół, którym można ufać i którzy mądrze pokierują krokami Dziecka.

Zamki na piasku, dynie zamiast karety, łachman... nie kreacja królewny… Z tym się większość budzi  po pewnym czasie tzw. prosperity. Musi tak być bo to wszystko pisane palcem po wodzie a te zamki nie mają fundamentów. Muszą upaść, zniknąć, rozsypać się bo to tylko piasek.. Niestety konsekwencje poniosą Dzieci i Młodzież nasza ukochana, samotna i wciąż wystraszona… Życiem.. Mają się uśmiechać a oni myślą jak zniknąć.. Liczba prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży wzrosła o ponad 100 % od roku 2020.. A przecież tak „pozytywnie” jest… No chyba jednak NIE jest..

 

Dziękuję

Alicja Matjakowska

Specjalista ds. Rodziny 

tel. 510 302 701

https://www.facebook.com/alicjamatjakowska

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz