Już w przyszłą sobotę, 9 grudnia, w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się Kongres Chrześcijańskich Przedsiębiorców. Organizuje go Polska Akademia Biznesu, zaś program „Firma z zasadami” jest partnerem przedsięwzięcia. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu przedstawicieli polskich firm.

Wydarzenie jest wyjątkowe. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele świata biznesu, nauki, przedsiębiorcy i parlamentarzyści zainteresowani rozwojem gospodarczym Polski i oddziaływaniem katolickiej nauki społecznej na rozwój biznesu. Wśród zaproszonych gości jest Wiceminister Rozwoju Mariusz Haładyj, Prezes Ursusa, Wiceprezes Poczty Polskiej oraz ekonomiści, prawnicy i właściciele firm.

Potrzeby przedsiębiorców na pierwszym miejscu
Celem Kongresu jest identyfikacja potrzeb przedsiębiorców w zakresie prawno-społecznym, przedstawienie rekomendacji dla władz (Ministerstwo Rozwoju) oraz Episkopatu Polski płynących od przedsiębiorców, a dotyczących ekonomii, gospodarki, prawa i kwestii społecznych. Spotkanie ma także służyć wymianie doświadczeń, integracji małych i średnich przedsiębiorców o światopoglądzie chrześcijańskim oraz refleksja nad znaczeniem katolickiej nauki społecznej dla biznesu.

Sięganie do sedna biznesu
Polska gospodarka nieustannie się rozwija. Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności czy prowadzenie większych firm. To właśnie tacy ludzie kształtują polską gospodarkę. Warto więc zapytać polskich przedsiębiorców, jak oni postrzegają sytuację w kraju. Doskonale wiemy, że dla przedsiębiorcy w zasadzie nie ma takiego czasu, w którym mógłby spocząć na laurach i jedynie odcinać kupony od sukcesu, jaki osiągnął. Prowadzenie biznesu to praca 24 godziny na dobę, to nieustanne nawiązywanie relacji, rozwój, rywalizacja z konkurentami w branży. Znaczna część polskich biznesmenów to chrześcijanie. W swojej działalności nie tylko dążą do powiększenia swojego kapitału. Chrześcijanin przede wszystkim chce prawdziwie budować przedsiębiorstwo, stawia na relacje między ludźmi, tworzy obszary długoterminowej współpracy. Przedsiębiorca chrześcijański sięga głębiej – do sedna biznesu, do człowieka, do relacji, do wspólnoty.

Porozmawiajmy o wartościach
Polska Akademia Biznesu chce wspierać w tworzeniu się społeczności takich przedsiębiorców, którym bliskie są określone wartości i wynikające z nich podejście do ekonomii i gospodarki. O wartościach warto rozmawiać, a najlepiej – wprowadzać je w życie. Sobotni Kongres będzie poświęcony prawu, pozwalającemu na systemowe wprowadzanie takich zmian, które będą chronić zarówno zysk przedsiębiorstwa, jak i człowieka w biznesie. Będzie okazja porozmawiać o tym, w jaki sposób wartości chrześcijańskie mogą pomagać w prowadzeniu biznesu. Są przecież fundamentem życia, również biznesowego. Kongres jest zatem dobrą okazją do wzmocnienia poczucia, że idee chrześcijańskie są bliskie i przyjazne polskim firmom. 

Wydarzenie zostało objęte patronatami medialnymi między innymi przez TVP1, Program 1 Polskiego Radia, Telewizję Republika, Gazetę Polską. Partnerem wydarzenia jest „Firma z zasadami” oraz Fundacja Wiara w Biznesie.
Wszystkie informacje znajdują się na stronie: http://kongreschrzescijanskichprzedsiebiorcow.pl


Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz