Pani Agata Kowalska, właścicielka firmy For You Nauka Języków Obcych, jest z nami już kolejny rok. Doskonale wie, że wprowadzenie formy na określony poziom to ciężka i systematyczna praca a opowieściom o błyskawicznych „biznesowych sukcesach” bliżej do legend niż rzeczywistości. To, co przynosi konkretne efekty, to pozostanie wiernym swoim zasadom i przekonaniom.

 

Prowadzi Pani firmę już kilka lat. Jakimi najważniejszymi radami podzieliłaby się Pani z początkującymi przedsiębiorcami?
Wszystko, co daje nam radość, zadowolenie i satysfakcję wymaga pasji, czasu, uporu, konsekwencji i wytrwałości. Wtedy to, co budujemy, jest wartością na lata. Bądźcie więc cierpliwi, konsekwentni i wytrwali. Nie wierzcie, że istnieje łatwa i szybka kasa, oraz łatwe i szybkie rozwiązania. To pułapka, i jeśli usłyszycie od kogoś, że da się szybko i łatwo, radzę uciekać :-)

Jak uniknąć rutyny w tym, co się robi od dłuższego czasu?
Prowadząc firmę najważniejsza jest strategia. Chcąc być zawsze widocznym na rynku, trzeba pozostać kreatywnym i dbać o to, aby strategia była związana z czymś, co doda świeżości naszej firmie, a jednocześnie była zgodna z naszymi wartościami i spójna z naszą marką. Tutaj nie ma miejsca na nudę! Zresztą jeśli poczuje się „bluesa”, zawsze znajdzie się droga do tego, aby nasza pasja nadal pozostała pasją pomimo wszystko!

Co jest dla Pani inspiracją w działaniu? 
Inne marki, którym się udało. Zawsze patrzę tylko w tę stronę. Inspirują mnie ludzie, którzy tak jak ja zaczynali od zera i zbudowali wszystko własną siłą, konsekwencją, wytrwałością i determinacją!

Czy ma Pani sposób na dobry, zmotywowany i zgrany zespół?
„Ryba psuje się zawsze od głowy”. Sposobem na dobry, zmotywowany i zgrany zespół jest dobry, zmotywowany i zgrany sam ze sobą szef. Wartości, zasady i konsekwencja dla mnie to klucz.

Sposobem na rozwój w Państwa przypadku jest wąska specjalizacja czy może poszerzanie usług?
Cały czas poszerzam usługi, ale tylko dlatego, że zmienia się popyt i rynek. Nie wychodzę jednak poza swoją branżę. Wszystko kręci się wokół języków obcych i rozwoju osobistego. Od roku, poza zajęciami stacjonarnymi, uczymy również on-line i jest na to duży popyt. W chwili, gdy zakładałam działalność, uczyliśmy tylko języka angielskiego. Dziś uczymy siedmiu języków – w tym japońskiego :-) Trzeba otwierać się na potrzeby klienta.

Czy Pani zdaniem dla klientów mają znaczenie wartości, jakie wyznaje dany przedsiębiorca? 
Oczywiście! „Swój do swego ciągnie” mówi nasze słynne powiedzenie. Ja widzę to tak, że bardzo podobnie jest w naszym biznesie. To co wysyłasz w świat – otrzymujesz, a nie odwrotnie. Jeśli moja firma reprezentuje dane wartości, to przyjdzie do nas ktoś, kto również takie wyznaje. Czyż nie tak?

Co daje Pani największą satysfakcję z prowadzonego biznesu?
Realizacja moich marzeń i planów.

Czy Pani zdaniem biznes i wartości chrześcijańskie idą w parze?
Uważam, że bóg jest jeden, ale każdy pojmuje go i wierzy w niego inaczej, niezależnie od wyznania. Nie przypisałabym tego tak mocno pod chrześcijanizm. Kiedy porównamy wartości kościoła chrześcijańskiego z tym, czym kierują się psycholodzy, coachowie i inni specjaliści od rozwoju osobistego, zobaczymy, że wszystko to opiera się na tych samych fundamentach, na tych samych wartościach i zasadach. Każda droga jest dobra, aby być dobrym człowiekiem.

Czego życzy Pani sobie na następne lata?
Klientów i zdrowia :-)

Wywiadu udzieliła nam Pani Agata Kowalska, właścicielka firmy For You Nauka Języków Obcych z Bielska-Białej.
Firma mieści się przy ul. 3 Maja 25. 

Strona internetowa szkoły: www.foryou.edu.pl

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz