Przyjazne nastawienie, chęć niesienia pomocy, życzliwość – w zasadzie, jeśli uważnie się rozejrzeć, można dostrzec, że wokół dzieje się wiele dobrego. Intuicyjnie otaczamy się ludźmi, z którymi szybko nawiązujemy wartościowe relacje i którzy są dla nas wsparciem. Z podobnych pobudek chętniej robimy zakupy z danym sklepie, leczymy się u konkretnego lekarza czy w urzędzie kierujemy swoje kroki do określonego urzędnika. Ideą programu „Firma z zasadami” jest stworzenie społeczności takich przedsiębiorców, z których usług chętnie korzystamy i z którymi dobrze się współpracuje. Partnerami inicjatywy „Firma z zasadami” są organizacje, którym nasze idee są bliskie i które kierują się w swoim działaniu podobnymi wartościami.

 

Chcemy tworzyć przyjazne środowisko – zarówno w obszarze naszego codziennego życia jak i w sferze biznesu. Dążymy do tego, by powstała przestrzeń, w której każdy z nas z radością funkcjonuje.

Zaufanie i pogoda ducha
Tworzymy społeczność przedsiębiorców, pracowników czy kontrahentów, dla których istotne są takie wartości jak dobro, szacunek dla drugiego człowieka, lojalność, uczciwość. Te wartości są ponadczasowe, uniwersalne, chrześcijańskie – dlatego mają niezwykłą siłę. To, co dodatkowo jest dla nas ważne i co podkreślamy, to „pozytywne nastawienie i bycie pomocnym”. Jesteśmy przekonani, że taka postawa procentuje. Nie wierzycie? Spróbujcie! To naprawdę działa! Pogoda ducha, uśmiech, serdeczność – wszystko to sprawia, że zaczynamy żyć na innym, wyższym poziomie. Z poczuciem, że rzeczywiście wiele zależy od nas.

Nowy partner programu
W ostatnim czasie do grona naszych partnerów dołączyła Fundacja Edukacja Finansowa Crown. Podobnie jak my, Fundacja opiera się na wartościach chrześcijańskich. Powstała, by pomagać ludziom zarządzać swoimi finansami zgodnie z tym, co na ten temat mówi Pismo Święte. W Polsce Fundacja Crown działa od 2008 roku. Skupia ludzi różnych wyznań, dla których ważne jest, by dowiedzieć się, jak Pismo Święte ujmuje zarządzanie budżetem i by wcielić w życie idee Pisma. Osoby pracujące w fundacji pomagają także w sytuacjach kryzysowych – edukują, jak radzić sobie z zadłużeniem i jak z niego wyjść. Wspierają w kształtowaniu nawyków w planowaniu wydatków, uczą zarządzania budżetem domowym i firmowym. Wszystko to w formie szkoleń i warsztatów. Już wkrótce opublikujemy wywiad z prezesem Fundacji w Polsce, Panem Zdzisławem Miarą. Przybliży on nie tylko działalność Fundacji, ale też opowie o ludziach, którzy korzystają z prowadzonych przez Fundację warsztatów.

Do grona naszych partnerów dołączyło również Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent” – o tym w kolejnym artykule!

Dopisz swoją firmę do bazy firm z zasadami na: http://firmazzasadami.pl/dolacz

Zobacz więcej artykułów na blogu
Obserwuj

Dodaj komentarz